Передвиборча
програма

Кандидат на посаду міського голови від партії "Голос"

Віктор Євпак

1

Інвестиції і нові робочі місця.
Розвиваємо Черкащину.

Черкащина – це концентрація людського капіталу. Запорука його розвитку – це працюючий бізнес, що дає робочі місця із достойною оплатою праці. Відповідно, шлях до економічного процвітання єдиний: створення умов для зростання малого і середнього підприємництва у Черкаській області. Наша команда знає, як це зробити.

  • Створюємо умови для інвестиційного розвитку для стимуляції бізнес-середовища. Фахові економісти, фінансисти, маркетологи, які в ньому працюватимуть, залучатимуть інвестиції.
  • Інвестуємо в розвиток бізнесу. Мільйони гривень підуть у програму, що опікуватиметься мікрогрантами для підприємництва й забезпечуватиме підприємницьку освіту.
  • Перезавантажимо центри надання адміністративних послуг. Лише якісні, швидкі та доступні адмінпослуги для приватних підприємців та юридичних осіб.
  • Зробимо землю інструментом для створення нових робочих місць. Землю та комунальну власність надаємо в оренду виключно прозоро й на чесних конкурентних засадах для інвесторів, а не посередників.

2

Безпека. Захищаємо життя
та здоров'я громадян.

За останні роки Черкащина стала регулярним гостем кримінальних новин. Тут крадуть і вбивають. Це страшно, бо причина проста – безкарність. Влада зобов'язана внести свій вклад у подолання цієї проблеми, оскільки під загрозою головна цінність – людське життя.

  • Запровадимо систему “Безпечне місто”. Серед іншого – вона дозволить розпізнавати обличчя злодіїв та номери викрадених автівок. Це серйозний крок для зниження рівня вуличної злочинності.
  • “Перезавантажимо” світлофори. Заміна застарілих світлофорів та встановлення нових у місцях великої кількості ДТП.
  • Зробимо люки безпечними. Створення електронної карти люків із визначенням їхніх господарів, заміна залізних люків на пластикові.
  • Створимо реєстр небезпечних для дітей міських об’єктів. Розроблення стратегії убезпечення недобудов та занедбаних приміщень. Такі об’єкти стануть одним із ключових напрямків роботи муніципальної інспекції.

3

Освіта.
Інвестуємо, а не розкрадаємо.

Молодь – одна з ключових інвестицій у майбутнє нашого міста. У нас є чітке бачення розвитку освіти у двох напрямках. Перший: шкільна і дошкільна освіта – це покращення матеріально-технічної бази закладів освіти (шкіл і дитячих садочків). Другий: позашкільний час – розвиток альтернативного середовища, що забере дітей із вулиць та відволіче й захистить від шкідливого впливу.

  • Покращимо матеріальний стан шкіл. Зокрема, оновлення навчальної бази, що дозволить освоювати точні науки не лише теоретично, а й практично.
  • Розвинемо позашкілля. Це забере дітей з вулиці і допоможе їм розвивати свої таланти. Місто має всіляко підтримувати розвиток комунальних та приватних секцій та гуртків. На вулицях Черкас мають бути облаштовані сучасні майданчики для саморозвитку і корисного дозвілля молоді.
  • Запровадимо міські стипендії для заохочення розвитку талановитих дітей. Винагорода для тріумфаторів ЗНО, премії для переможців національних олімпіад.
  • Підвищимо автономію шкіл. Ухвалення рішень щодо освітніх питань має зосередитися на рівні школи та вчителів.

4

Медицина. Вкладаємо
в обладнання – покращуємо якість.

У Черкасах медичний фонд потребує оновлення. Людина, яка потрапила у лікарню, має відчувати, що їй там допоможуть, і для цього є відповідні умови. Так, здебільшого медицина – це відповідальність Уряду, проте міська влада зобов'язана зробити приміщення і палати міських поліклінік та лікарень охайними та комфортними. У нас уже заплановані перші кроки.

  • Інвестуємо у обладнання для черкаських медичних закладів. Медики повинні мати все необхідне для лікування та порятунку людей. Рівномірний розподіл обладнання між усіма закладами міста. Придбання сучасного обладнання, яке не лише забезпечить якість послуг, а й інтерес молодих фахівців до роботи.
  • Запровадимо муніципальні надбавки для медиків. Створення системи винагород і грантів. За підтримки міської влади черкаські медики мають відчути, що їхня робота затребувана.
  • Посилимо управлінську спроможність закладів. Конкурсні процедури на керівні посади, навчання керівників закладів.

5

Житлово-комунальне господарство.
Модернізуємо.

Головне призначення галузі ЖКГ у місті є очевидним: створення комфортних умов для життєдіяльності людей, які тут живуть. На жаль, у головах міської влади ця сфера перетворилася виключно на один із способів освоєння бюджетних коштів. Можна комфортні Черкаси? Треба. Будуть!

  • Створимо конкурентний ринок управління багатоквартирними будинками. Співвласники самі обиратимуть, хто і на яких умовах обслуговуватиме їхні будинки. Підвищення конкуренції сприятиме покращенню якості послуг та зменшенню ціни.
  • Налагодимо співпрацю з державним Фондом енергоефективності. Це дасть можливість усім ОСББ провести комплексну термомодернізацію своїх будинків та зменшити платіжки за теплопостачання не менш як на 50%. Це шанс утеплити та реставрувати фасади.
  • Гаряча вода – як показник роботи. Встановлення чітких критеріїв для керівництва комунальних підприємств. Зокрема, показник відсутності гарячої води протягом року в одному будинку не може перевищувати 15 днів на рік.
  • Підвищимо якість води з міських мереж. Встановлення індивідуальних фільтрів у будинках за схемою співфінансування з міського бюджету.
  • Модернізація водоочисних споруд. Будівництво локальних очисних для дощової води, яка потрапляє до Дніпра.

6

Транспорт.
Беремо комфорт за основу.

Чітка стратегія розвитку, оновлення рухомого складу, залучення сучасних технологій – першочергові кроки уже сплановані нашою командою для реформування транспортної сфери. Громадський транспорт уже не перший рік є проблемною сферою в місті через відсутність до нього належної уваги з боку влади. Ми прийшли, щоб змінити це.

  • Розробимо План сталої міської мобільності та Транспортної моделі міста. Ми на роки вперед сплануємо курс розвитку громадського транспорту в Черкасах.
  • Впровадження системи електронного квитка. Це сприяє підвищенню прозорості у перевезеннях і нарешті дасть розуміння обґрунтованості вартості проїзду. Ми ж хочемо знати, за що платимо?
  • Збільшимо частку електротранспорту в місті. На 25% більше тролейбусів на лініях до 2025 року.
  • Місто стає замовником транспортної послуги. Перевізник за договором підряду отримує оплату за пройдені кілометри, а не за перевезення пасажира. Це дасть змогу нарешті зупинити небезпечні “перегони” маршрутників.
  • Створимо велосипедні доріжки. Зробимо велосипедні доріжки обов'язковою вимогою до реконструкції вулиць міста.

7

Екологія.
Контролюємо і покращуємо.

Ми те, чим дихаємо. Всі жителі міста матимуть реальну картину щодо ситуації із повітрям в обласному центрі.

  • Запровадимо систему онлайн-моніторингу якості повітря. Кожен матиме змогу отримати повну та максимально чітку інформацію про стан повітря за вікном за допомогою свого смартфона.
  • Зупинимо поширення карантинних рослин. Затвердження та фінансування міської програми з боротьби з амброзією.
  • Посилимо контроль за екологічною ситуацією в місті. Широкий спектр дій щодо посилення інспекції за ситуацією з навколишнім середовищем. Інвентаризація та збільшення кількості зелених насаджень у місті. Проведення перевірки систем зливових каналізацій на врізки побутової каналізації.
  • Розробимо стратегію поводження з відходами. Встановлення за бюджетний кошт контейнерів для сортування сміття на прибудинкових територіях. Запуск сміттєсортувальної лінії за містом.

8

Новітні технології в місцевому
управлінні. Робимо “Розумне місто”.

У ногу з часом. Впровадження цифрових технологій здатне покращити життя містян уже зараз. Швидкість, доступність і легкість отримання інформації, послуг і зворотного зв'язку з місцевою владою, – ми здатні це зробити.

  • Запровадимо електронний документообіг. Не треба чекати на відповідь під кабінетом міського чиновника, щоб дізнатися, на якому етапі розгляд звернення чи заяви.
  • Створимо відкритий реєстр комунального майна та техніки. Громада має право знати, яке майно у її власності, хто ним розпоряджається та на яких умовах.
  • Посилимо роль інструментів прямої демократії. Громадські консультації з усіх суспільно важливих питань стануть неодмінним атрибутом ухвалення рішень. Підтримані громадою електронні петиції будуть мати пріоритетний статус під час формування порядку денного сесій міської ради.
  • Введемо дію додаток “SMART-city”. Безкоштовний додаток на ваш смартфон, завдяки якому жителі зможуть автоматично отримувати інформацію про ту сферу і той район Черкас, який їх цікавить: від культурних подій до ремонтів вулиць.

9

Місто на Дніпрі. Розвиваємо
набережну, а не забудовуємо.

Прибережна смуга повинна бути окрасою міста. На жаль, в реаліях Черкас – поки це лише мрія. Чинна влада не полишає спроб забудувати цю територію, ігноруючи думку мешканців міста. Ми не дозволимо вкрасти мрію.

  • Зупинимо забудову прибережної смуги. Ми підтримуємо прагнення мешканців міста мати вільний доступ до прибережної смуги та води.
  • Зробимо набережну місцем відпочинку для містян. Прибережна зона – це місце для прогулянок та культурних подій, а не поле битви із забудовниками.
  • Створимо комфортний берег для всіх. Наше бачення: сучасна простора лінія відпочинку від Річкового порту – до Дахнівки. Пляжі, паркова зона, “променадні” доріжки та прибережна інфраструктура.

10

Нові принципи управління містом
можна? Треба!

Принципи, довкола яких будуватиметься робота місцевої ради та виконавчого комітету – фундамент успішної роботи в інтересах всієї громади, а не її окремих представників. Дотримання цих принципів, а не лише їхнє декларування – ознака ефективного лідера і управлінця.

  • Прозорість в ухваленні рішень. Будь-яке рішення буде мати логічне пояснення, а не виправдання. Основою для ухвалення рішень має бути загально зрозуміла та ухвалена стратегія розвитку міста, розроблена фахівцями із залученням громадськості.
  • Рівномірний розвиток міста. Усі райони міста мають розвиватися рівномірно, незалежно від політичного чи бізнесового інтересу. Міський голова – гарант такого розвитку.
  • Ефективна кадрова політика. Призначення на посади в органи місцевого самоврядування має відбуватися виключно на основі конкурсу, депутат не може суміщати мандат із посадою у міській раді.
  • Нульова толерантність до корупції. Жодних виправдань корупції в органах місцевого самоврядування. Розкрадання майна громади є неприйнятним у будь-якій його формі будь-ким в стінах міської ради та поза її межами.